Hejt i zagrożenia w sieci – czy jesteśmy anonimowi?
Szybki rozwój techniki przynosi ludziom mnóstwo korzyści, w tym łatwość komunikacji i szybki dostęp do informacji. Niestety niesie też za sobą negatywne zjawiska w postaci cyberprzemocy i hejtu, które coraz częściej dotykają młodych ludzi. Policjantka z pyrzyckiej Komendy przeprowadziła spotkanie edukacyjno-wychowawcze na temat hejtu, cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich z młodzieżą klas V i VI „Czerwonej Szkoły” w Pyrzycach.
W celu zapobiegania zjawiskom cyberprzemocy prowadzone są profilaktyczne działania z młodzieżą. W trakcie spotkania uczniowie klas V i VI z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pyrzycach zostali zapoznani z zagrożeniami jakie mogą napotkać w Internecie, zostało omówione znaczenie słowa „hejt” – mowa nienawiści oraz w jaki sposób prawa człowieka mogą zostać naruszone przez te zjawiska. Młodzież została uświadomiona kim jest ofiara mowy nienawiści, jakich konsekwencji powinni się spodziewać szerząc „hejt” w Internecie oraz odpowiedzialności prawnej.
Uczniowie dowiedzieli się również, jak uchronić się przed staniem się ofiarą i gdzie szukać pomocy, a także z jakimi konsekwencjami prawnymi skutkują podobne czyny.
Młodzież obejrzała filmy edukacyjne on tematyce cyberzagrożeń oraz otrzymała materiały profilaktyczne.
sierż. Agata Gamułkiewicz