Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 21.06.2024

W dniu wczorajszym w Szkole Podstawowej przy ul. Rejtana w Pyrzycach w klasach piątych odbyło się spotkanie młodzieży z policjantem na temat bezpieczeństwa nad wodą.

W dniu wczorajszym w Szkole Podstawowej w Pyrzycach przy ul. Rejtana w klasach piątych odbyło się spotkanie młodzieży z policjantem na temat bezpieczeństwa nad wodą. Funkcjonariusz  przestrzegał przede wszystkim abyśmy wybierali kąpieliska strzeżone, czyli takie, na których znajduje się profesjonalna opieka ratownika wodnego. To właśnie tam, pod okiem wykwalifikowanych fachowców można mieć pewność, że w przypadku jakiegokolwiek niebezpieczeństwa czy zagrożenia ratownicy natychmiast zareagują i udzielą nam pomocy. Nie przeceniajmy swoich możliwości pływackich, asekurujmy się obecnością innych osób czy bojką. Nigdy nie wchodźmy do wody po alkoholu, który powoduje zaburzenia orientacji i równowagi. Nawet jego niewielka ilość w połączeniu z wysoką temperaturą powoduje, że nasze reakcja na niebezpieczeństwo mocno się opóźnia. Zwracajmy uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował Twojej pomocy. Jeżeli będziemy w stanie mu pomóc to uczyńmy to, ale w granicach swoich możliwości.
Pamiętaj, że woda nawet ta pozornie najspokojniejsza, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem. Czasami wystarczy chwila, żeby doszło do tragedi
Powrót na górę strony