Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łączy Nas Krew która ratuje życie - Akcja Krwiodawstwa w Komendzie Powiatowej Policji w Pyrzycach

Data publikacji 12.06.2024

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach odbyła się akcja oddawania krwi. Szlachetne przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony policjantów i pracowników pyrzyckiej jednostki, ale również mieszkańców Pyrzyc i okolic.

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach  odbyła się akcja oddawania krwi. Szlachetne przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony policjantów i pracowników  pyrzyckiej  jednostki, ale również  mieszkańców Pyrzyc i okolic.

12 czerwca br. na terenie Komendy Powiatowej Policji wPyrzycach  pojawił się mobilny punkt do pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Zbliżający się okres wakacji to czas wzmożonego zapotrzebowania na ten bezcenny „lek”, jakim jest krew. Z tego też względu bardzo cieszy fakt, że na apel odpowiedzieli licznie funkcjonariusze, pracownicy cywilni tutejszej jednostki oraz społeczność powiatu pyrzyckiego.
W mobilnym punkcie poboru krwi zarejestrowanych zostało 15 osób, zaś krew w łącznej ilości 4950 ml udało się oddać 11 osobom.
Słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim, którzy tak chętnie dzielą się jedynym w swoim rodzaju darem. Krew każdego dnia ratuje życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach.
 

Powrót na górę strony