Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Data publikacji 24.11.2022

Niestety mimo wielu policyjnych apeli o rozwagę oraz trzeźwość za kierownicą, funkcjonariusze nadal interweniują wobec kierowców pod działaniem alkoholu. W ciągu ostatnich dwóch dni na drogach powiatu pyrzyckiego dwóch kierujących zdecydowało się wsiąść za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu.

W czwartek (22.11 br.) Policjacni Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Opel Vectra. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić posiadane uprawnienia i stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdził, że 39- letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego jest nietrzeźwy. Miał ponad 1promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwa.

W piątek natomiast (23.11 br) funkcjonariusze pyrzyckiej drogówki zatrzymali do kontroli 49 – letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu pyrzyckiego, który kierował ciągnikiem rolniczym marki Ursus C-360 wraz z przyczepą marki Sam posiadając w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

 

sierż. Agata Gamułkiewicz

Powrót na górę strony