Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o 75 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 21.11.2022

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach konsekwentnie reagują na kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość a tym samym narażają zdrowie i życie nie tylko własne ale i innych.

W miniony piętek tj. 18 listopada br. w godzinach południowych przekonał się o tym 39-latek, który jadąc pojazdem marki Astra  w miejscowości Dębiec przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h. w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h mężczyzna jechał z prędkością 125 km/h. Za popełnione wykroczenie na mężczyznę został nałożony mandat oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący utracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem (nawet nie popełniając wykroczenia) policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania.

Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. Agata Gamułkiewicz

Powrót na górę strony