Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PONAD 21 KILOGRAMÓW TYTONIU BEZ AKCYZY

Data publikacji 26.08.2021

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zabezpieczyli ponad 21 kilogramów tytoniu bez akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymany został 56 - letni mężczyzna. Łączna kwota uszczuplenia z tytułu podatku akcyzowego wyniosła blisko 24 tysiące złotych.

W miniony wtorek (24.08) policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą pyrzyckiej komendy na podstawie wcześniej zebranych informacji o wprowadzaniu do obrotu gospodarczego nielegalnych wyrobów akcyzowych na terenie Pyrzyc przeprowadzili kontrolę pojazdu marki Volkswagen. Po przeprowadzeniu kontroli pojazdu ich podejrzenia się potwierdziły. W samochodzie ujawniono kilka kilogramów krajanki tytoniowej.

 

W związku ze sprawą zatrzymany został 56 - letni mieszkaniec Pyrzyc.

 

Następnie w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do mężczyzny, policjanci ujawnili worek jutowy z zawartością tytoniu w postaci krajanki.

 

W czasie czynności procesowych 56 - latek złożył wyjaśnienia po czym przedstawiony został mu zarzut. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie z przepisów kodeksu karno – skarbowego przed sądem. Łączna kwota uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła blisko 24 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pobawienia wolności oraz kara grzywny.

 

asp. Marcelina Rusin

  • Krajanka tytoniowa
  • Worek jutowy z zawartością krajanki tytoniowej
Powrót na górę strony