Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani kierujący do kontroli przez pyrzycką drogówkę w ramach grupy SPEED – stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Wczoraj (04.10) w godzinach popołudniowych pyrzyccy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w ramach działań grupy SPEED zatrzymali na trzy miesiące prawa jazdy dwóm kierującym, którzy nie zdjęli „nogi z gazu” i w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h.

Pierwszy z kierujących w miejscowości Mielęcinek usytuowanej wzdłuż drogi W 119 został zatrzymany przez patrol drogówki za jazdę przekraczającą dopuszczalną prędkość o 69 km/h. Mieszkaniec powiatu myśliborskiego jadąc Hondą zapomniał się w terenie zabudowanym i jechał z prędkością 119 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym 500 złotych, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych.

Kolejny kierujący 22 – letni mieszkaniec naszego powiatu, jechał pojazdem marki BMW 102 km/h. On również jak jego poprzednik został ukarany mandatem karnym i przypisaniem punktów karnych.

Obaj panowie musieli również pożegnać ze swoim prawem jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci przypominają, że według obowiązujących przepisów okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję. Kolejne spotkania z mundurowymi mogą skończyć się dla opornego kierującego utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

 

mł. asp. Marcelina Rusin