Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy uszkodzenia ciała

Data publikacji 19.03.2020

49 – letni mężczyzna, który podczas zakrapianego alkoholem spotkania za pomocą niebezpiecznego narzędzia dokonał uszkodzenia ciała swojego współbiesiadnika usłyszał zarzut i stanął przed sądem. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W miniony poniedziałek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach został powiadomiony przez policjanta tutejszej jednostki, iż na sąsiedniej posesji doszło do ugodzenia nożem. Policjant będąc w czasie wolnym od służby usłyszał wołanie o pomoc. Funkcjonariusz niezwłocznie ruszył z pomocą. Jak się okazało o pomoc wołał 66 – letni mężczyzna, który został zaatakowany nożem przez swojego kolegę.

Na miejsce wezwany został zespół Ratownictwa Medycznego, który zaopatrzył i przetransportował mężczyznę do szpitala.

Pyrzyccy policjanci w wyniku prowadzonych czynności ustalili, że podczas zakrapianego spotkania doszło do awantury pomiędzy współbiesiadnikami, jeden z nich sięgnął po nóż i zadał nim ciosy w brzuch oraz kończyny dolne.

Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na miejscu podczas oględzin miejsca zdarzenia policjanci zabezpieczyli nóż, którego użył sprawca. 49 – letniemu mieszkańcowi powiatu pyrzyckiego na tą chwile przedstawiono zarzut uszkodzenia ciała, niewykluczona jest również zmiana kwalifikacji czynu. Mężczyzna w przeszłości był już karany.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Pyrzycach zastosował wobec zatrzymanego 3 miesięczny areszt. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, jednak w przypadku zmiany kwalifikacji prawnej może mu grozi kara 25 lat więzienia, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

mł. asp. Marcelina Rusin

Powrót na górę strony