Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

WYEDUKOWANI STUDENCI UNIWERSYTETU III WIEKU

Data publikacji 09.02.2017

Dzisiaj pyrzycka Policja przeprowadziła kolejny wykład dla seniorów z Uniwersytetu III Wieku. Tym razem policjantka Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego omawiała z seniorami w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie podczas nieobecności, a także przybliżyła informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikacji "Moja Komenda" i programu "Dzielnicowy Bliżej Nas".

W trosce o bezpieczeństwo seniorów, policjantka Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zajmująca się profilaktyką przeprowadziła drugi wykład dla seniorów z Uniwersytetu III Wieku. Podczas spotkania omawiane były zasady jak zabezpieczyć mieszkanie podczas nieobecności w czasie gdy wyjeżdżamy na dłużej.

Przypomniano seniorom, że pomoc sąsiedzka jest nieoceniona kiedy opuszczamy mieszkanie. Zaprzyjaźnieni mieszkańcy z tej samej klatki mogą być skuteczną ochroną przed włamywaczami. Informowano, że wybierając się w podróż warto poprosić sąsiadów o wyjmowanie listów ze skrzynki, poinformować o naszej dłuższej nieobecności i przekazać kto w tym okresie będzie opiekował się mieszkaniem. Krótka sąsiedzka rozmowa jeszcze przed wyjazdem lub przez telefon w trakcie nieobecności pozwoli odpowiednio im zareagować gdy: usłyszą hałasy w mieszkaniu albo niecodzienne odgłosy dochodzące z klatki schodowej. Zwrócą uwagę kiedy nieznajomy będzie podejrzanie kręcił się przy drzwiach wejściowych, lub zobaczą wynoszenie mebli lub sprzętów domowych przez obce osoby, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.

W trakcie spotkania policjantka przybliżyła zebranym informacje dot. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w jakim celu została uruchomiona, a także wyjaśniła w jaki sposób działa i jak się nią posługiwać. Ponadto w trakcie wykładu informowano studentów Uniwersytetu III Wieku jak w prosty sposób można skontaktować się z dzielnicowym, czym jest aplikacja "Moja Komenda" i program "Dzielnicowy Bliżej Nas". Informowano, że tak jak lekarze pierwszego kontaktu to w przypadku policji dzielnicowi są pierwsi wśród lokalnej społeczności i propagowany projekt stawia na jeszcze lepszą współpracę Policji z mieszkańcami. Na zakończenie spotkania seniorom przekazano ulotki profilaktyczne dotyczące omawianych zagadnień.


 

Powrót na górę strony