WSPÓLNIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA SENIORÓW - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WSPÓLNIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA SENIORÓW

Aby zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych pyrzyccy policjanci nieustannie prowadzą działania prewencyjne dotyczące seniorów. W ramach działań profilaktycznych i podpisanego porozumienia pomiędzy Prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Komendantem Głównym Policji, dzielnicowy pyrzyckiej komendy wspólnie z pracownikiem ZUS udzielali porad seniorom w sprawie podstawowych zasadach bezpieczeństwa, z uwagi iż najczęściej osoby starsze padają ofiarą oszustów.

Mając na względzie bezpieczeństwo osób starszych, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 26 października br. w siedzibie Oddziału ZUS w Pyrzycach udzielali porad seniorom, jak nie stać się ofiarą oszustów.

Dzielnicowy zwracał uwagę na wyłudzenia pieniędzy przez osoby podające się przez telefon za członka rodziny osoby starszej np. za wnuczka lub siostrzeńca, a także policjanta czy pracowników opieki społecznej, firm telekomunikacyjnych, energetyki itp. oraz oszustwa przy sprzedaży bezpośredniej przez domokrążców lub osoby zaczepiające ludzi na ulicach i oferujące do sprzedaży różne towary po bardzo atrakcyjnej cenie.

Pracownik ZUS omówił problemy dotyczące wyłudzania świadczeń przez oszustów jednocześnie przypomniał chociażby o tym, że pracownicy ZUS nie odwiedzają nikogo w domach.

Wspólna inicjatywa Policji i ZUS ma na celu zwiększenie świadomości seniorów na temat tego typu zjawisk. Przekazywane informacje jak postępować w przypadku zagrożenia, wpłyną na mentalność osób starszych a tym samym liczbę przestępstw popełnianych na ich szkodę.

W ramach spotkania policjant rozdawał ulotki tematyczne oraz materiały edukacyjne kampanii „Aktywny i Bezpieczny Senior”.