PYRZYCKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PYRZYCKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

Każdego roku w lipcu przychodzi taki szczególny czas dla funkcjonariuszy, kiedy obchodzone jest Święto Policji. Czas awansów na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń oraz podziękowań zarówno dla policjantów jak i pracowników Policji, ale również dla tych, z którymi na co dzień współpracują. Wczoraj tj. 10 lipca w Pyrzyckim Domu Kultury odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Pyrzyccy policjanci podczas uroczystej gali w gronie przedstawicieli władz samorządowych, współdziałających z Policją instytucji oraz mieszkańców powiatu pyrzyckiego odebrali wyróżnienia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

W pyrzyckich obchodach Święta Policji uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Marek Jasztal, który na wstępie przyjął uroczysty meldunek złożony przez dowódcę uroczystości. Tradycyjnie uroczystość odbyła się w gronie przedstawicieli władz miasta i powiatu, burmistrzów i wójtów gmin powiatu pyrzyckiego, przedstawicieli służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, emerytów policyjnych, policjantów i pracowników Policji.

Jako pierwszy głos zabrał pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach mł. insp. Jarosław Czaja, który przywitał wszystkich gości. W swoim przemówieniu Komendant podziękował funkcjonariuszom za codzienny trud, zaangażowanie i profesjonalizm w służbie. Wyraził również słowa uznania i podziękowania wobec samorządów i służb współpracujących z Policją.

Po przemówieniu nadszedł czas na główny punkt uroczystości czyli awanse. W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Pyrzycach zostało mianowanych 25 policjantów na wyższe stopnie służbowe w Policji, a decyzją Komendanta Wojewódzkiego wyróżniono dwóch pracowników cywilnych pyrzyckiej jednostki. W korpusie aspirantów na wyższy stopień służbowy awansowało 14 policjantów, w korpusie podoficerów nominacje otrzymało 8 policjantów, a w korpusie szeregowych 3 policjantów. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla pracowników cywilnych wręczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Marek Jasztal wspólnie z p.o Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Jarosławem Czają.

Po awansach i wyróżnieniach głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Marek Jasztal, który oprócz podziękowań skierowanych do policjantów, ich rodzin i pracowników Policji, podziękował także przedstawicielom lokalnych samorządów i instytucji współpracujących na co dzień z pyrzycką Policją. Następnie głos zabrali zaproszeni goście m.in wice Starosta Pyrzycki Pan Bartłomiej Królikowski oraz Burmistrz Pyrzyc Pani Marzena Podzińska, którzy nie nie szczędzili słów podziękowań za dotychczasową współpracę, a także życzeń dla funkcjonariuszy świadcząc tym samym o uznaniu i szacunku jakim darzą pyrzyckich Policjantów.

Wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom pyrzyckiej Policji, a szczególnie tym, dla których tegoroczne Święto Policji łączyło się z wyróżnieniem i awansem zawodowym serdecznie gratulujemy.