Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZAPNIJ PASY – WYBIERZ ŻYCIE.. DZIAŁANIA PYRZYCKIEJ DROGÓWKI

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci zachodniopomorskiej drogówki, a tym samym funkcjonariusze z pyrzyckiej komendy prowadzą działania "PASY". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi będą sprawdzać i przypominać również o obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest ich zapinanie. Zapięte pasy bezpieczeństwa podczas zdarzeń drogowych często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią.

Podczas kontroli drogowych mundurowi będą pouczać dzieci oraz rodziców o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików.

Niejednokrotnie w podróż zabieramy ze sobą domowego pupila. Przepisy o ruchu drogowym nie określają wprost zasad przewożenia zwierząt w samochodzie osobowym, jednak warto zadbać również o jego bezpieczeństwo, a tym samym swoje. Na rynku są dostępne różnego rodzaju szelki dla czworonogów wyposażone w uchwyty mocujące do gniazd pasów bezpieczeństwa. Warto wyposażyć zwierzę w taki ekwipunek. W ten sposób ochronimy pupila nawet w przypadku stłuczki.

Bez zapinania pasów mogą jeździć jedynie kobiety w widocznej ciąży lub osoby posiadające określone zezwolenie lekarskie na taki sposób podróżowania.

Przypominamy!

Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi.

Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.