DZIELNICOWI Z WIZYTĄ W BAJKOWEJ KRAINIE - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWI Z WIZYTĄ W BAJKOWEJ KRAINIE

W wtorek 10 kwietnia Przedszkole Publiczne nr 4 w Pyrzycach wspólnie ze specjalistą ds. profilaktyki odwiedzili policjanci Rewiru Dzielnicowych pyrzyckiej komendy.

Maluchy z zainteresowaniem słuchały pogadanki z zakresu bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród najmłodszych.

Policjanci opowiedzieli dzieciom o specyfice pracy dzielnicowego, a także omówili zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym i w domu. Przestrzegali najmłodszych aby zachować zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania codziennej służby.

Funkcjonariusze odpowiadali na pytania stawiane przez dzieci. W czasie spotkania odbyła się krótka prezentacja podstawowego wyposażenia umundurowanego funkcjonariusza a także przedszkolaki miały możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego. Na zakończenie policjanci wręczyli wszystkim przedszkolakom materiały dydaktyczne w postaci odblasków i kolorowanki. Natomiast przedszkolaki stwierdziły, że po tym spotkaniu na pewno żaden z nich nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.