Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIECHRONIONY UCZESTNIK RUCHU DROGOWEGO – POD OCHRONĄ DROGÓWKI

Trwają działania "Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego". Patrole ruchu drogowego w szczególności będą zwracać uwagę na wkroczenia popełniane w relacji pieszy – kierujący.

Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego to nie tylko pieszy, ale i kierujący rowerem. Pieszego czy rowerzystę w przeciwieństwie do kierujących pojazdami mechanicznymi, nie chroni żaden system bezpieczeństwa, pasy czy też poduszki powietrzne.

W przypadku wypadku drogowego nie posiadają ochrony, zbroi która jak karoseria samochodu minimalizowałaby ewentualne obrażenia. Zdarzenia z udziałem pieszych kończą się niestety bardzo często tragicznie. Dlatego też wszelkie wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych zagrożone są wysoką karą grzywny i dużą liczbą punktów karnych.

Mając na uwadze poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowanie złych nawyków wśród kierujących pojazdami policjanci ruchu drogowego prowadzą działania, gdzie bacznie obserwują i reagują na wszelkie wykroczenia popełniane w relacji pieszy – kierujący.

Nierozsądnym i nierozważnym pieszym uświadamiają jak istotne jest zachowanie szczególnej uwagi podczas przechodzenia przez jezdnię, nawet w miejscu, gdzie jest oznakowane przejście dla pieszych.