DZIELNICOWY RATUJE ŻYCIE - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWY RATUJE ŻYCIE

Policjant Rewiru Dzielnicowych pyrzyckiej komendy nie czekając na przyjazd pogotowia ratunkowego przetransportował do szpitala młodą kobietę, która chciała odebrać sobie życie.

Wczoraj tj. 26 marca w godzinach wieczornych oficer dyżurny pyrzyckiej jednostki został zaalarmowany przez mieszkankę Pyrzyc, że w jednym z parków na terenie miasta widziała zapłakaną młodą kobietę, która zażyła jakieś tabletki popijając je alkoholem. Na reakcję zgłaszającej młoda kobieta nie chciała podać jak się nazywa, zaczęła się dziwnie zachowywać i oddalać z parku. Dyżurny niezwłocznie skierował patrol będący w służbie w miejsce interwencji.

Patrol dzielnicowy na miejscu zastał młodą dziewczynę. Dziewczyna zachowywała się agresywnie, nie chciała podać swoich danych, krzycząc tylko że nie chce żyć. Zgłaszająca, która również była na miejscu przekazała mundurowym tabletki jakie zażyła dziewczyna. Okazało się, że są to silne leki psychotropowe.

Dzielnicowy poprzez dyżurnego wezwał pogotowie ratunkowe. W tym czasie po krótkiej rozmowie dziewczyna się uspokoiła i podała swoje dane personalne. 20 – latka w tym czasie zaczęła także tracić przytomność. Z uwagi na przedłużający się przyjazd pogotowia i pogarszający się stan dziewczyny dzielnicowy zdecydował o natychmiastowym przetransportowaniu dziewczyny do szpitala gdzie udzielona jej została specjalistyczna pomoc medyczna.

Jak się okazało leki które zażyła młoda kobieta w połączeniu z alkoholem realnie zagrażały jej życiu i zdrowiu. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów zapobieżono tragedii i uratowano ludzkie życie.