PYRZYCCY POLICJANCI "SpoKREWnieni służbą" - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PYRZYCCY POLICJANCI "SpoKREWnieni służbą"

W ramach ogólnopolskiej zbiórki krwi pn.„SpoKREWnieni służbą” policjanci i pracownicy służby cywilnej z pyrzyckiej komendy honorowo oddali krew dla potrzebujących.

Akcja honorowego krwiodawstwa, którą objął patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji "spoKREWnieni służbą" została zainicjowana 1 marca kiedy obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzisiaj 13.03 pyrzyccy policjanci przyłączyli się do akcji i oddali krew w Barlinku, gdzie na Rynku Głównym stacjonował krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.

Pomimo ogromnego postępu medycyny i biotechnologii z nią związanych tak naprawdę nic nie jest w stanie zastąpić krążącej w naszych żyłach krwi. Zapotrzebowanie na ten bezcenny lek z roku na rok rośnie. Mundurowi pamiętając że często jest jedynym środkiem ratującym zdrowie i życie dzielili się tym bezcennym darem.

Przez cały marzec na terenie województwa organizowane są akcje zbiórki krwi, w których mogą wziąć udział policjanci, pracownicy Policji oraz ich rodziny i znajomi i oddać krew powołując się na hasło „spoKREWnieni służbą”.

 

 

 • spoKREWnieni
  spoKREWnieni
 • spoKREWnieni
  spoKREWnieni
 • spoKREWnieni
 • spoKREWnieni
  spoKREWnieni
 • spoKREWnieni
  spoKREWnieni