O 54 KM/H ZA SZYBKO W TERENIE ZABUDOWANYM - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O 54 KM/H ZA SZYBKO W TERENIE ZABUDOWANYM

Kierujący osobowym Fiatem stracił prawo jazdy na trzy miesiące, za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h.

Wczoraj (11.03) policjant pyrzyckiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w Pyrzycach na ulicy Szczecińskiej kierującego pojazdem marki Fiat. 36 - letni mieszkaniec Szczecina jechał w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami obligatoryjnie zatrzymane zostało prawo jazdy kierującego na trzy miesiące. Ponadto w związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusz drogówki ukarał 36 – latka mandatem karnym w wysokości 500 złotych i nałożył 10 punktów karnych.

Miejsce kontroli na ulicy Szczecińskiej nie jest przypadkowe, ponieważ jest to miejsce gdzie mieszkańcy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa informują o zagrożeniu związanym z przekraczaniem prędkości. Narzędzie w postaci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa daje możliwość każdemu mieszkańcowi zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w naszym regionie.

Za pomocą interaktywnej strony każdy ma możliwość wskazania i tym samym przekazania informacji o zagrożeniu występującym w jego okolicy, natomiast policjanci w czasie codziennych obowiązków weryfikują te sygnały kontrolując wskazany rejon.