ARESZT DLA SPRAWCY KRADZIEŻY ROZBÓJNICZEJ - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ARESZT DLA SPRAWCY KRADZIEŻY ROZBÓJNICZEJ

Policjanci Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy zatrzymali 25 - latka, odpowiedzialnego m.in. za kradzież rozbójniczą na terenie Pyrzyc. Wczoraj (5.03) Sąd Rejonowy w Pyrzycach zastosował wobec sprawcy areszt tymczasowy.

W miniony piątek oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach przyjął zgłoszenie, iż na jednej z ulic miasta znany lokalnym funkcjonariuszom, mężczyzna zaatakował młodą kobietę. Mężczyzna dokonał kradzieży telefonu należącego do 19 – latki, następnie użył wobec pokrzywdzonej przemocy a także gróźb karalnych. Ponadto agresywny 25 – latek dokonał zniszczenia karoserii samochodu należącego do pokrzywdzonej. Powyższe okoliczności spowodowały, iż pokrzywdzona zdecydowała się powiadomić o zdarzeniu Policję.

W niedługim czasie po zdarzeniu kryminalni w wyniku patrolu na terenie miasta zatrzymali samochód, którym poruszał się podejrzany mężczyzna. Przy zatrzymanym nie znaleziono skradzionego telefonu, początkowo 25 – latek zaprzeczał jakoby miał coś wspólnego ze zdarzeniem jednak w trakcie dalszych czynności przyznał, że dokonał zaboru telefonu i wskazał jego miejsce ukrycia.

Podejrzany 25 – latek był już wcześniej karany za przestępstawa przeciwko życiu i zdrowiu. Prokuratura Rejonowa po zapoznaniu się z materiałem dowodowym wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Pyrzycach nie miał wątpliwości i przychylił się do wniosku. Sprawca na rozprawę będzie oczekiwał w areszcie. Za kradzież rozbójniczą grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.