Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNE ZATRZYMANIE ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Na przestrzeni dwóch miesięcy pyrzyccy kryminalni po raz kolejny wyeliminowali z rynku znaczne ilości narkotyków. Policjanci wydziału kryminalnego pyrzyckiej komendy zatrzymali 26 – letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej to jedno z wielu codziennych zadań policjantów. W minionych dniach pyrzyccy kryminalni, zatrzymali 26 – letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego, który posiadał środki odurzające w postaci amfetaminy.

W wyniku przeszukania w miejscu zamieszkania policjanci w skrzynce ujawnili zawiniątka z zawartością białego proszku, natomiast w jednej z szafek meblościanki ujawnili wagę elektoniczną. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w celu wykonania czynności. Zabezpieczoną substancje zważono i poddano badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że jest to ponad 85 gramów amfetaminy.

Zatrzymany 26 – latek trafili do policyjnego aresztu, następnie po zebraniu materiału dowodowego Prokurator Rejonowy w Pyrzycach przedstawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo może mu grozić zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nawet do 10 lat pozbawienia wolności.