Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OBCOKRAJOWIEC POSZUKIWANY OD ROKU CZASU WPADŁ W RĘCE POLICJANTÓW W LIPIANACH

Pomimo, że zmienił swoją tożsamość i miejsce pobytu wpadł w ręce policjantów Komisariatu Policji w Lipianach. Obywatel Gruzji, zatrzymany w Lipianach, był poszukiwany przez Policję Lubuską oraz Sąd Rejonowy Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie.

Funkcjonariusze Komnisariatu Policji w Lipianach z wcześniej uzyskanych informacji ustalili, iż poszukiwany obywatel Gruzji może przebywać na terenie miasta w jednym z mieszkań. Pod wskazanym adresem zastali kilku mężczyzn narodowości Gruzińskiej. Przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Szczecinie wylegitymowano i sprawdzono legalność pobytu na terenie Polski wszystkich mężczyzn. Wśród nich był poszukiwny, który okazał oryginalny paszport, jednak dane widniejące nie odpowiadały personaliom poszukianego.

Poszukiwany mężczyzna posługujący się językiem polskim w trakcie czynności przyznał, że na terenie Gruzji zmienił dane osobowe w postaci imienia i nazwiska, następnie podał prawdziwą tożsamość. Zatrzymanego 48 - latka przewieziono do placówki Straży Granicznej w Szczecinie gdzie przeprowadzone zostały czynności na urządzeniu Morphotouch potwierdzając jego tożsamość.

48 – letni obywatel Gruzji poszukiwany był za przestępstwa przeciwko mieniu.

Zatrzymany przez lipiańskich policjantów obcokrajowiec trafił do policyjnego aresztu, a następnie na ponad trzy lata do Zakładu Karnego celem odbycia kary pozbawienia wolnści