O BEZPIECZEŃSTWIE Z DZIEĆMI W STARYM PRZYLEPIE - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O BEZPIECZEŃSTWIE Z DZIEĆMI W STARYM PRZYLEPIE

Dzielnicowy pyrzyckiej komendy wspólnie z profilaktykiem spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Starym Przylepie. Podczas kilku spotkań rozmawiali o bezpieczeństwie najmłodszych.

Przedstawiciele Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego tj. dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych oraz pracownik cywilny zajmujący się profilaktyką w pyrzyckiej komendzie, na zaproszenie przedszkolaków i uczniów pojawili się w Szkole Podstawowej w Starym Przylepie.

Przedstawiciele Policji poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Maluch poznały podstawowe znaki, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować. Podczas zajęć praktycznych dzięki „Autochodzikowi” możliwe stało się symulowanie sytuacji występujących w ruchu drogowym. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach bawiąc się przy tym wyśmienicie. Pomoc edukacyjna w postaci Miasteczka umiejętności drogowych "Autochodzik" symulując ruch drogowy działa na wyobraźnię najmłodszych jednocześnie przy tym ucząc i bawiąc.

Po spotkaniu z przedszkolakami, swoje przysłowiowe pięć minut miały dzieci klas młodszych. Urozmaiceniem spotkań była gra wielkoformatowa „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”, która porusza w szerokim zakresie kwestie bezpieczeństwa najmłodszych. Podczas zabawy gracze poruszają się po planszy przez co stają się jej częścią. Pokonując kolejne etapy rozwiązują zagadki profilaktyczne.

Dzieci w rewelacyjny sposób radziły sobie z zagadnieniami dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, spędzania czasu wolnego w czasie zimy czy bezpiecznych zachowań w kontaktach z osobami obcymi. Już najmłodsi bezbłędnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące informowania służb ratunkowych w sytuacjach zagrażających życiu czy zdrowiu. Uczniowie klas najmłodszych doskonale wiedzieli jak powinni ubierać się piesi, by byli widoczni na drodze i dlaczego tak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Za aktywny udział i prawidłowe odpowiedzi wyłonieni w trakcie gry zwycięscy otrzymali gry stolikowe „Bezpieczna podróż” oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.