DEBATA SPOŁECZNA W STARYM PRZYLEPIE - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DEBATA SPOŁECZNA W STARYM PRZYLEPIE

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” to tytuł debaty społecznej, która odbyła się 20 grudnia o godzinie 17.00 w miejscowości Stary Przylep. Debata miała na celu określenie, w jaki sposób policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W debacie udział wzieli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach na czele z Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji mł. Insp. Jarosławem Czają oraz mieszkańcy Starego Przylepu i członkinie Stowarzyszenia „Podążajmy Współną Drogą”.

Podczas debaty policjanci omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując przy tym zagrożenia, które są najczęściej zgłaszane w gminie Warnice. Zaprezentowali w internecie jak korzystać z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń jednocześnie informując, że zaznaczenie zagrożenia nie jest zgłoszeniem alarmowym i w przypadkach interwncji nagłych należy kontaktować się na numer telefonu 112 lub 997.

Następnie przedstawiciele pyrzyckiej Policji przybliżyli założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, podkreślając jak ważne i odpowiedzialne zadania stoją przed dzielnicowymi, dla których kontakt ze społecznością jest priorytetem. Funkcjonariusze dokonali prezentacji aplikacji „Moja Komenda”, która jest mobilnym przewodnikiem po jednostkach Policji w całym kraju. Objaśniali zebranym w jaki prosty sposób można dotrzeć do dzielnicowego swojego rejonu.

Ostatnim punktem debaty była dyskusja dotycząca bezpieczeństwa na terenie sołectwa Stary Przylep. Poruszone podczas spotkania kwestie oraz zgłoszone uwagi będą przedmiotem działań podejmowanych przez policjantów.

 

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska

KPP w Pyrzycach