Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WSPÓLNE DZIAŁANIA „SZANUJ ŻYCIE SWOJE I INNYCH! NOŚ ODBLASKI!”

Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, to główny cel działań "Szanuj życie swoje i innych! Noś odblaski!", które realizowane są na terenie powiatu pyrzyckiego przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach. Akcja skierowana jest w szczególności do pieszych i rowerzystów, którzy często poruszają się po drogach bez odpowiedniego oświetlenia. Policjanci po niedzielnej mszy rozdawali elementy odblaskowe mieszkańcom Pyrzyc.

Problem ten jest szczególnie istotny w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni są krótsze i szybciej zapada zmrok, a widoczność na drodze ograniczają opady deszczu oraz śniegu. Piesi i rowerzyści szczególnie narażeni są wówczas na niebezpieczeństwo. Zdając sobie sprawę z tego, że same słowa i wszelkie apele oraz ostrzeżenia nie wystarczą, policjanci z pyrzyckiej komendy oraz przedstawicielka Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działającej przy Starostwie Powiatowym w Pyrzycach - wspólnie z ks. Dziekanem prob. kan. dr Grzegorzem Harasimiakiem, propagowali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez przekazywanie elementów odblaskowych (odblaski, kamizelki, opaski, naklejki, światełka do rowerów) mieszkańcom Pyrzyc, po niedzielnej Mszy Świętej w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej.

Policjanci przestrzegali wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach, przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a przede wszystkim wyjaśniali, jak być lepiej widocznym. Wyjaśniali, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, że w pierwszej kolejności to my, jako piesi i rowerzyści, musimy o nie zadbać.

Funkcjonariusze zachęcali do używania używanie elementów odblaskowych, w szczególności przez pieszych, nie tylko w terenie niezabudowanym, ale również na terenach miejskich i wiejskich. Wszyscy chętni otrzymali materiały profilaktyczno-informacyjne, które zostały uzyskane m. in. dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Pyrzycach.

Jest to kolejna forma podjętych działań przez policjantów na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, których celem jest dotarcie do jak największej ilości osób i przekazanie im cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zminimalizowanie liczby wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.