Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

STARTUJE 14 JUŻ EDYCJA PROGRAMU BEZPIECZNA SZKOŁA

Z nowym rokiem szkolnym Policja Zachodniopomorska po raz 14 rusza z Program „Bezpieczna Szkoła”. Program jest realizowany cyklicznie i ma na celu stałe podnoszenie bezpieczeństwa w placówkach oświatowych oraz inspirowanie do nowatorskich działań profilaktycznych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie a finansowo projekt wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018 rusza kolejna już edycja Programu „Bezpieczna Szkoła”. Jest to Program, w którym docenia się ciekawą profilaktykę realizowaną w obszarze bezpieczeństwa w szkole. Jeżeli Państwa szkoła jest aktywna w tym zakresie, może warto pochwalić się tego rodzaju działaniami i zdobyć ciekawe nagrody. Jest to także możliwość uczestniczenia Państwa pracowników w Policyjnym Studium Bezpieczeństwa.

Forma wymiany doświadczeń i zdobycia umiejętności w obszarze bezpieczeństwa z pewnością przyda się wielu pracownikom placówek oświatowych. Jeśli na terenie Państwa placówki funkcjonują klasy mundurowe, w tym programie jest również wiele wartościowych treści, które się Państwu przydadzą. Ponadto zgłaszając swoją szkołę do programu możecie Państwo liczyć na szkolenie rady pedagogicznej z wybranej dziedziny dotyczącej bezpieczeństwa i systematycznej współpracy w obszarze niwelowania zdiagnozowanych zagrożeń. Udział w naszych propozycjach jest bezpłatny a może przynieść wyłącznie korzyść, podniesie świadomość prawną oraz wzbogaci Państwa wiedzę na temat różnych zagrożeń i sposobów im przeciwdziałania.

Placówka oświatowa, która chce podjąć współpracę z Policją w zakresie profilaktyki i edukacji w obszarze bezpieczeństwa musi wypełnić kartę zgłoszenia. Kartę należy przekazać do 27 października 2017 roku do przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zajmującego się profilaktyką.

 

 

  • Bezpieczna Szkoła

Pliki do pobrania