Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

EDWARD, CZYLI EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH W PYRZYCACH

Pyrzyccy policjnaci oprócz wzmożonych działań na drogach w ramach akcji EDWARD przeprowadzili również działania profilaktyczne wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wręczali elementy odblaskowe oraz akcesoria rowerowe.

  Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w ramach akcji EDWARD prowadzą dziś 24 - godzinne działania promujące "wizję zero", czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. Z całą pewnością w praktyce założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia, aczkolwiek nie niemożliwe. Podkreślić jednak należy, że akcja EDWARD oprócz wzmożonej aktywności Policji na drogach, ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

  Pyrzyccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Staży Miejskiej przeprowadzili na ulicach Pyrzyc działania profilaktyczne wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z uwagi, iż często zdarzenia drogowe są z udziałem rowerzystów i osób pieszych, mundurowi przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Informowali o obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym i ich wpływie na bezpieczeństwo niechronionych uczestników, ale również kierujących pojazdami.

  Funkcjonariusze w ramach akcji wręczali samozaciskowe opaski odblaskowe, kamizelki odblaskowe, lampki rowerowe i poradniki rowerzystów dla wielbicieli jednośladów.

  Jednak nie wystarczy zmienić swoje zachowanie tylko w jednym dniu. Aby ludzie nie ginęli na drogach powinniśmy zawsze mieć na uwadze bezpieczeństwo własne, ale i myśleć o bezpieczeństwie osób, które możemy narazić przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie.


 

 • Działania EDWARD
  Działania EDWARD
 • Działania EDWARD
  Działania EDWARD
 • Działania EDWARD
  Działania EDWARD
 • Działania EDWARD
  Działania EDWARD
 • Działania EDWARD
  Działania EDWARD