Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNI PIERWSZOKLASIŚCI ZAPRZYJAŹNIENI Z GRYFUSIEM

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach przeprowadzili kolejne spotkania w ramach wojewódzkiego programu „ Przyjaciele Gryfusia”. Tym razem najmłodsi uczniowie szkół podstawowych z Pyrzyc, Kozielic, Lipian i Żabowa zaprzyjaźnili się z Gryfusiem.

    W ramach programu prewencyjnego "Przyjaciele Gryfusia" od początku września Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach prowadzi spotkania z uczniami klas pierwszych ze szkół podstawowych. W ostatnich dniach przedstawiciele pyrzyckiej policji i Straży Miejskiej w Pyrzycach spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pyrzycach a także z pierwszakami z Lipian, Kozielic i Żabowa.

   Podczas spotkań omówione zostały tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, prawidłowym zachowaniem się w szkole, w domu, czy na podwórku. Z pierwszoklasistami omawiane są również sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu, oraz sposób zachowania się w chwili ich wystąpienia. W trakcie każdego ze spotkań przypominane są najmłodszym również numery alarmowe i zasady w jaki sposób z nich korzystać.

   Na zakończenie spotkań, najmłodsi otrzymali „Elementarze Zasad Bezpieczeństwa”, które poprzez zawarte w nich rebusy, krzyżówki czy wierszyki uczą dzieci wraz z Gyfusiem kluczowych zasad bezpieczeństwa.

    Zwieńczeniem akcji - Bezpieczna droga do szkoły i spotkań z Gryfusiem w powiecie pyrzyckim będzie już VI edycja festynu pod nazwą „Aby było bezpiecznie”, który odbędzie się już jutro tj. 22 września przy Starostwie Powiatowym w Pyrzycach. Już teraz wiemy, że na pierwszaków podczas festynu będzie czekało wiele atrakcji.


 

 • ZAPRZYJAŹNIENI Z GRYFUSIEM
  ZAPRZYJAŹNIENI Z GRYFUSIEM
 • ZAPRZYJAŹNIENI Z GRYFUSIEM
  ZAPRZYJAŹNIENI Z GRYFUSIEM
 • ZAPRZYJAŹNIENI Z GRYFUSIEM
  ZAPRZYJAŹNIENI Z GRYFUSIEM
 • ZAPRZYJAŹNIENI Z GRYFUSIEM
  ZAPRZYJAŹNIENI Z GRYFUSIEM