JECHAŁ ZA SZYBKO I STRACIŁ PRAWO JAZDY - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JECHAŁ ZA SZYBKO I STRACIŁ PRAWO JAZDY

Pyrzyccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym Peugeotem za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. Mężczyzna przekroczyła dozwoloną prędkość o 54 km/h i stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

  Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy w poniedziałkowe przedpołudnie tj. 18 września zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Mielęcinek 25 - letniego kierującego osobowym Peugeotem. Mieszkaniec woj. lubuskiego jechał z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym.

  Mężczyzna niewątpliwie w rażący sposób złamał przepisy ruchu drogowego. Najwyraźniej zapomniał, że kiedy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość przekroczona zostanie o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące. I właśnie w tak się stało w jego przypadku.

   25 - latkowi w związku z przekroczeniem prędkości o 54 km/h zatrzymano prawo jazdy, ponadto ukarano mandatem karnym w wysokości 400 złotych i nałożono 10 punktów karnych.