PYRZYCKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PYRZYCKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

Wczoraj tj. 13 lipca w Pyrzyckim Domu Kultury odbyła się uroczystość obchodów „Święta Policji”. Pyrzyccy policjanci podczas uroczystej gali w gronie przedstawicieli władz samorządowych, współdziałających z Policją instytucji, a także mieszkańców powiatu pyrzyckiego odebrali wyróżnienia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

   Tradycyjnie uroczystość odbyła się w gronie przedstawicieli władz samorządowych, współdziałających z Policją innych służb i instytucji m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Straży Pożarnej a także mieszkańców powiatu pyrzyckiego. instytucji

   W obchodach Święta Policji uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, mł. insp. Jarosław Pasterski, który na wstępie przyjął uroczysty meldunek złożony przez dowódcę uroczystości podinsp. Jarosława Czaję Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach.
Jako pierwszy głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach podinsp. Krzysztof Dębiński, który przywitał wszystkich gości. W swoim przemówieniu podkreślił, że pomimo następujących zmian i wydarzeń teraźniejsi policjanci są kontynuatorami ponadepokowego zadania zapobiegania i zwalczania przestępczości. Komendant podziękował funkcjonariuszom za codzienny trud, zaangażowanie i profesjonalizm w służbie. Wyraził również słowa uznania i podziękowania wobec samorządów i służb współpracujących z Policją za podążanie wspólną drogą na rzecz bezpieczeństwa.

   Po przemówieniu nadszedł czas kiedy Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Jarosław Pasterski wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla pracowników cywilnych. W 2017 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Pyrzycach zostało mianowanych 27 policjantów na wyższe stopnie służbowe w Policji a Decyzją Komendanta Wojewódzkiego wyróżniono również dwóch pracowników cywilnych pyrzyckiej jednostki.

- w korpusie oficerów starszych 2 policjantów,
- w korpusie aspirantów 7 policjantów,
- w korpusie podoficerów 15 policjantów,
- w korpusie szeregowych 3 policjantów.

   Po awansach i wyróżnieniach ponownie zabrał głos Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach podinsp. Krzysztof Dębiński, który osobiście podziękował i wręczył w dowód uznania okolicznościowe statuetki za dotychczasową owocną współpracę i nieocenione wsparcie przedstawicielom samorządów, służb i instytucji współdziałających z pyrzycką Policją.

   Następnie głos zabrali zaproszeni goście m.in Starosta Pyrzycki Pan Stanisław Stępień którzy nie nie szczędzili słów podziękowań za dotychczasową współpracę, a także życzeń dla funkcjonariuszy świadcząc tym samym o uznaniu i szacunku jakim darzą pyrzyckich Policjantów.

   Jako ostatni głos zabrał Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, mł. insp. Jarosław Pasterski oprócz podziękowań skierowanych do policjantów, ich rodzin i pracowników Policji, podziękował także przedstawicielom lokalnych samorządów i instytucji współpracujących na co dzień z pyrzycką Policją.

   Po formalnej części uroczystości na zakończenie Powiatowych Obchodów Święta Policji w Pyrzycach nastąpiła część artystyczna, podczas której z krótkim recitalem wystąpiły utalentowane muzycznie uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach, Aleksandra Mierzwiak i Sandra Niekorek.

   Wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom pyrzyckiej Policji, a szczególnie tym, dla których tegoroczne Święto Policji łączyło się z wyróżnieniem i awansem zawodowym serdecznie gratulujemy.


 

  • PYRZYCKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI
    PYRZYCKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI