ZATRZYMANY SPRAWCA KRADZIEŻY - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZATRZYMANY SPRAWCA KRADZIEŻY

Policjanci z Pyrzyc zatrzymali mężczyznę podejrzanego dokonanie kradzieży złotych łańcuszków. Sprawca ukradł biżuterię o wartości ponad 800 złotych. Sprawca za swój czyn odpowie przed sądem.

   Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali 30 – letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie kradzieży złotych łańcuszków na szkodę 81 - letniej mieszkanki Pyrzyc.

   Do zdarzenia doszło pod koniec maja br. sprawca na jednej z klatek schodowych zaczepił pod pretekstem znajomości mieszkańca starszą kobietę, której zerwał z szyi złoty łańcuszek z zawieszką. Seniorka przyszła do jednostki policji i zawiadomiła o zdarzeniu. W między czasie 30 - latek zdążył już spieniężyć łup i wydać uzyskane pieniądze. Mężczyzna był do tego stopnia wyrachowany, że kiedy spotkał starszą panią gdy wracała do domu po zgłoszeniu kradzieży, wprowadził ją w błąd i oszukał zawłaszczając drugi łańcuszek.

   Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży. Częściowo odzyskano skradzioną biżuterię. Za popełnione przestępstwo kradzieży i oszustwo 30 – latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności, gdyż nie było to jego pierwsze przestępstwo. O jego dalszych losach teraz zdecyduje sąd.