Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZACHOWAJMY WZMOŻONĄ CZUJNOŚĆ I ROZWAGĘ NAD WODĄ

W czasie wakacji niestety nie wszystkie dzieci wyjadą na kolonie, czy też obozy. Większość czasu spędzą w miejscu zamieszkania bawiąc się z rówieśnikami. My jako rodzice i opiekunowie musimy pamiętać, że dzieci mają różne pomysły na zabawę niestety nie zawsze bezpieczne.

  Uważajmy na to, co robią nasze pociechy, gdzie się znajdują, z kim się bawią. Sprawdźmy czy w pobliżu nie ma niebezpiecznych miejsc zagrażających najmłodszym. Zwracajmy uwagę na wszelkiego rodzaju akweny wodne, zbiorniki, kanały, czy też odpływy. Dzieci szukając wrażeń mogą zaglądać w takie miejsca, co niestety może grozić utonięciem.

  Będąc nad wodą, jeziorem, nad morzem, korzystając z uroków lata, kąpieli słonecznych szczególnie uważajmy na małe dzieci. Wśród tłumu turystów nie zawsze jesteśmy w stanie wzrokowo upilnować własne dziecko. Pomocne mogą być charakterystyczne wszelkiego rodzaju odblaskowe chusty, opaski, które pozwolą nam szybko „ namierzyć” własne dziecko. Zgodnie z obowiązującym prawem my rodzice i opiekunowie mamy prawny obowiązek stałej opieki nad dzieckiem do 7 lat.

  Okres wakacyjnego wypoczynku powinien być dla nas wszystkich czasem odpoczynku, z którego wszyscy bezpiecznie wrócimy do domu i pracy.

   Korzystając z wody wybierajmy strzeżone plaże i akweny. Znajdują się tam wykwalifikowani ratownicy, którzy w razie wypadku potrafią szybko udzielić pomocy oraz posiadają odpowiedni sprzęt.

   Aktualnie w całym kraju trwa akcja informacyjno - edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, która poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Akcja skierowana jest w głównej mierze do dzieci, młodzieży i osoby dorosłych, ale również pośrednio – do podmiotów zarządzających wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także prowadzących działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.