Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZNIEWAŻAŁ, NARUSZYŁ NIETYKALNOŚĆ... I ZWALNIAŁ INTERWENIUJĄCYCH FUNKCJONARIUSZY

Policjanci adaptacji zawodowej zatrzymali 29 - letniego mieszkańca gminy Przelewice, który podczas interwencji znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza policji podczas wykonywania czynności służbowych.

  We miniony wtorek policjanci adaptacji zawodowej w Krzemlinie podjęli interwencję wobec mężczyzny, który spożywał alkohol na przystanku autobusowym. W momencie próby wylegitymowania mężczyzna zaczął wyzywać policjantów słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Mężczyzna pomimo wezwań do zachowania zgodnego z prawem nie podporządkował się poleceniom wydawanym przez policjanta w związku z tym został zatrzymany. Podczas zatrzymania cały czas był agresywny, wyzywał policjantów, a nawet zwalniał powołując się na znajomości. Ponadto kopnął jednego z interweniujących policjantów, po czym zaczął go szarpać za umundurowanie.

   Agresor został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej umundurowanego funkcjonariusza.

   Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.