ARESZT ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ARESZT ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

Policjanci z Pyrzyc zatrzymali 39 - letniego mężczyznę, która zaatakował swoją rodzinę kuchennymi nożami. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

   Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości na terenie gminy Warnice. Dyżurny pyrzyckiej komendy otrzymał pilne wezwanie w związku z awanturą domową. Z informacji przekazanej przez zgłaszającą wynikało, że mężczyzna grozi rodzinie pozbawieniem życia wymachując nożami. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zobaczyli stojącego w oknie domu mężczyznę, który trzymał w rękach noże kuchenne.

   W rozmowie ze zgłaszającymi policjanci ustalili, że mężczyzna przyjechał z zagranicy gdzie pracuje i znajdując się pod wpływem alkoholu wszczął awanturę w domu. Podczas awantury wyzywał i groził domownikom pozbawieniem życia. Groźby były na tyle poważne, że zgłaszający z obawy o swoje życie opuścili dom.

   Policjanci po zorientowaniu się w sytuacji weszli do domu celem opanowania sytuacji i przywołania 39 - latka do zachowania zgodnego z prawem. Mężczyzna podczas próby rozmowy był agresywny, wyzywał i groził interweniującym funkcjonariuszom użyciem noży. W czasie gdy policjanci zagrodzili drogę wyjścia schodami, mężczyzna nie zważając na wysokość zsunął się z pierwszego piętra budynku i pobiegł z nożami do rodziny z zamiarem zadania ciosu matce. Tam został obezwładniony przez policjantów, którzy wytrącili noże, zagradzając drogę do pokrzywdzonych.

  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut m.in. usiłowania zabójstwa. Wczoraj, 04.07.br., został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy.