Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CHCIAŁ UNIKNĄĆ PUNKTÓW KARNYCH ZA WYKROCZENIE A ODPOWIEDZIAŁ ZA PRZESTĘPSTWO

Policjanci z pyrzyckiej drogówki zatrzymali kierowcę osobowego Peugeota, który przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Kontrola drogowa jednak nie zakończyła się mandatem, a przedstawieniem zarzutów karnych.

   Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy w związku z popełnieniem wykroczenia, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego Peugeota. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Za popełnione wykroczenie policjant nałożył na kierującego mandat karny w wysokości 100 złotych oraz 4 punkty karne.

   Podczas kontroli 49 - letni mieszkaniec województwa mazowieckiego wysiadł z samochodu i zaczął pytać o inny sposób załatwienia "tej sprawy", po czym wyjął z kieszeni banknot 50 złotowy i wręczył funkcjonariuszowi.

  Policjanci zatrzymali zatrzymali kierowcę. Mężczyzna usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

   49 - latkowi wymierzono karę 1 roku pozbawienia wolności z zawieszeniem na okres 1 roku próby, ponadto karą grzywny 200 stawek dziennych po 10 złotych oraz uiszczenia kosztów sądowych, a także przepadek banknotu którym chciał przekupić funkcjonariusza.