Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O BEZPIECZEŃSTWIE ROWERZYSTÓW CZYLI EKOLOGICZNIE NA DWÓCH KÓŁKACH - BEZPIECZNE WAKACJE 2017

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” i kampanii zachodniopomorskiej drogówki "Ekologicznie na dwóch kółkach" Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach 1 lipca 2017 roku wspólnie z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizuje działania edukacyjne w obszarze bezpieczeństwa rowerzystów.

  W sobotę 1 lipca od godziny 15.00 do 18.00 w Pyrzycach na Placu Ratuszowym przy Urzędzie Miasta podczas XXXVII Pyrzyckich Spotkań z Folklorem stanie stanowisko promocyjne Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, gdzie policjanci będą prowadzić działania profilaktyczno - edukacyjne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każdy rowerzysta otrzyma materiały profilaktyczne jak np „poradnik rowerzysty” a także elementy odblaskowe, które niewątpliwie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  Działania mają na celu uzmysłowienie rowerzystom, że jako niechronieni uczestnicy ruchu zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego wobec pieszych jak i zarówno kierujących pojazdami.

  Ponadto, w tym dniu każdy kto chciałyby oznakować swój jednoślad będzie miał ku temu okazje. Policjanci Rewiru Dzielnicowych będą w tym czasie prowadzić znakowanie rowerów. Do oznakowania roweru niezbędny jest dowód osobisty i dowód zakupu jeżeli taki posiadamy.

  W tym dniu również zapraszamy wszystkich zainteresowanych służbą i rozważających wstąpienie do Policji. Policjanci przybliżą proces rekrutacyjny do służby w formacji jaką jest Policja, opowiedzą o formie zatrudnienia i możliwości rozwoju zawodowego.

    Serdecznie zapraszamy!