O 53 KM/H ZA SZYBKO W TERENIE ZABUDOWANYM - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O 53 KM/H ZA SZYBKO W TERENIE ZABUDOWANYM

Prawo jazdy na trzy miesiące straciła kierująca osobowym Volkswagenem, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 53 km/h. Kobieta nie dostosowała prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym.

   Podczas długiego weekendu policjanci Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy dbający o bezpieczeństwo na drogach zatrzymali do kontroli drogowej w Pyrzycach osobowego Volkswagena. 61 - letnia mieszkanka powiatu pyrzyckiego na ulicy Szczecińskiej jechała w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h.

   Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej na okres trzech miesięcy. Ponadto w związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze drogówki ukarali 61 - latkę mandatem karnym w wysokości 400 złotych i nałożyli 10 punktów karnych.

   Miejsce kontroli na ulicy Szczecińskiej nie pozostaje przypadkowe, gdyż jest to miejsce gdzie mieszkańcy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa informują o zagrożeniu związanym z przekraczaniem prędkości. Interaktywne narzędzie w postaci KZMB daje możliwość każdemu mieszkańcowi zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w naszym regionie.

   Za pomocą interaktywnej strony każdy ma możliwość wskazania i tym samym przekazania informacji o zagrożeniu występującym w jego okolicy, natomiast policjanci w czasie codziennych obowiązków weryfikują te sygnały kontrolując wskazany rejon.