KIEROWCO - ŁAPKI NA KIEROWNICĘ - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KIEROWCO - ŁAPKI NA KIEROWNICĘ

Z dniem 14 czerwca rusza ogólnopolska kampania pod nazwą „Łapki na kierownicę”. Przez ponad tydzień policjanci ruchu drogowego będą kontrolować, czy kierowcy w trakcie jazdy nieroztropnie i niezgodnie przepisami trzymają słuchawkę przy uchu czy jednak dbają o bezpieczeństwo i korzystają z zestawów głośnomówiących.

  W dniach od 14 do 25 czerwca br. kierowcy, którzy mają zainstalowaną w telefonie aplikację Yanosik, w chwili jej uruchomienia otrzymywać będą żartobliwy komunikat ostrzegawczy w formie graficznej i tekstowej "ŁAPKI NA KIEROWNICĘ" przestrzegający przed korzystaniem z telefonu komórkowego trzymanego w ręku podczas jazdy.

  Policjanci z pyrzyckiej drogówki, w trakcie pełnionych służb na drogach podczas kontroli drogowych szczególną uwagę w tych dniach będą zwracać na osoby które, pomimo przepisów ruchu drogowego korzystają podczas jazdy z telefonu komórkowego wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

  Policja przypomina, że zgodnie art. 45 ust. 2 pkt 1 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym za korzystanie podczas jazdy z telefonu przez kierującego funkcjonariusze mogą ukarać niefrasobliwego kierowcę mandatem karnym w wysokości 200 zł lub skierować wniosek o ukaranie kierującego do Sądu.

  Tak więc, Drodzy Kierowcy zadbajmy o bezpieczeństwo innych i swoich portfeli i "ŁAPKI NA KIEROWNICY".

 

  • Łapki na kierownicę
    Łapki na kierownicę