Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WAKACJE TUŻ, TUŻ – ZADBAJMY ABY BYŁY BEZPIECZNE

Za kilkanaście dni wakacje, na które z niecierpliwością czekają dzieci i młodzież. Po miesiącach wytężonej nauki przed szkolniakami dwa miesiące letniego wypoczynku. Jednak aby ten czas upłynął na beztroskiej zabawie pyrzyccy policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola na naszym terenie i przypominają o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

  Tradycyjnie jak co roku przed wakacjami funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach odwiedzają kolejne placówki oświatowe, gdzie promują szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Tym razem w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" przedstawiciele pyrzyckiej komendy wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitaro-Epidemiologicznej i Strażą Miejską w ciągu ostatnich dni spotkali się z dziećmi z szkół podstawowych w Żabowie, Brzesku i kilku innych a także przedszkolakami z Żabowa i Pyrzyc.

 W trakcie przedwakacyjnych spotkań przypomniano podstawowe zasady o ruchu drogowym, omawiane były również zagadnienia związane z bezpieczeństwem na wszelkiego rodzaju kąpieliskach wodnych i następstwach niewłaściwego zachowania się w takich miejscach.

  Funkcjonariusze przestrzegali najmłodszych jak mają się zachować w sytuacjach, gdy zostają sami w domu oraz w kontaktach z osobami obcymi. Ponadto omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa w czasie zabaw na dworze. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się nauka przyjmowania tzw. „postawy żółwika”, która pozwala zminimalizować skutki ugryzień przez psy.

Jednym z ważniejszych punktów realizowanych w trakcie spotkań, były zagrożenia występujące podczas sezonowych prac polowych. Najmłodsi ostrzegani byli przed zabawą w pobliżu maszyn rolniczych, ponieważ szczególnie w czasie żniw, dzieci ulegają wypadkom w trakcie wykonywania prac w gospodarstwach rolnych.

              Najmłodsi chętnie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniach z policjantami. Miejmy nadzieję, że przypomniane zasady i przekazane informacje dotyczące bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku przyniosą zamierzone skutki. Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych wakacji.

 

  • Wakacje Tuż Tuż
  • Wakacje Tuż Tuż
  • Wakacje Tuż Tuż
  • Wakacje Tuż Tuż
  • Wakacje Tuż Tuż
  • Wakacje Tuż Tuż
  • Wakacje Tuż Tuż